Secundària

ARTS

TIC

CIÈNCIA

ABP

AULES OBERTES

COOPERATIU

TUTORIES PERSONALS

PROJECTES EUROPEUS

Resum Secundària

L’Educació secundària obligatòria (ESO) comprèn quatre cursos acadèmics. Generalment s’inicia l’any natural en què es compleixen 12 anys i s’acaba als 16, tot i que els alumnes tenen dret a romandre en el centre amb règim ordinari fins als 18.

Els estudis de l’ESO estan estructurats seguint uns principis d’educació en comú i d’atenció a la diversitat de l’alumnat. També es posa especial atenció en l’orientació acadèmica i professional.

L’objectiu més important d’aquesta etapa educativa és l’alumnat adquirisca àmbits bàsics de la cultura com ara, l’àmbit humanístic, científic, tecnològic i artístic. A més, és important el procés de desenvolupament d’hàbits d’estudi i treball, de manera que consoliden per a enfrontar-se a estudis superiors o a la incorporació al món laboral.

Un objectiu clarament diferenciat de l’etapa secundària és la de rebre la formació necessària per a preparar a la ciutadania futura en l’exercici dels seus dret i obligacions.
L’avaluació de l’Educació Secundària Obligatòria és contínua, formativa i integradora. Es pot promocionar d’un curs a l’altre quan existeix una avaluació positiva a totes les assignatures o negativa en un màxim de dues assignatures.

En finalitzar aquests estudis s’obté la titulació de: graduat o graduada en educació secundària obligatòria, aquesta titulació permet:

  • Accedir a altres estudis postobligatoris.
  • Accedir al mercat laboral.

METODOLOGIA

EQUIP DE SECUNDÀRIA



Sònia Casquete

Direcció Pedagògica



Sonia Casquete

sonia@lescarolines.com

Concertar cita


Hèctor Torner

Educació Física - Cap d'Estudis



Hèctor Torner

hector@lescarolines.com

Concertar cita


Araceli Miquel

Departament de Ciències



Araceli Miquel

araceli@lescarolines.com

Concertar cita


Gonçal Casanova

Departament de Ciències



Gonçal Casanova

gonsal@lescarolines.com

Concertar cita


Jeroni Parra

Departament de Ciències



Jeroni Parra

jero@lescarolines.com

Concertar cita


Josep Lluís Bo

Departament de Ciències



Josep Lluís Bo

joseplluis@lescarolines.com

Concertar cita


Laia Campos

Departament de Ciències



Laia Campos

laia@lescarolines.com

Concertar cita


Carla Fernández

Departament d'Humanitats



Carla Fernández

carla@lescarolines.com



Isabel De Gràcia

Departament d'Humanitats



Isabel De Gràcia

isabeldegracia@lescarolines.com

Concertar cita


Ilse Van Baarle

Departament de Llengües Estrangeres



Ilse Van Baarle

ilse@lescarolines.com

Concertar cita


Anna Martínez

Departament de Llengües Estrangeres



Anna Martínez

anna@lescarolines.com

Concertar cita


Sandrine Auber

Departament de Llengües Estrangeres



Sandrine Auber

sandrine@lescarolines.com

Concertar cita


Santi López

Departament de Llengües



Santi López

santi@lescarolines.com

Concertar cita


Silvia Herranz

Departament de Llengües



Silvia Herranz

silviah@lescarolines.com

Concertar cita


Víctor Fèlix

Departament de Llengües



Víctor Fèlix

victor@lescarolines.com

Concertar cita


Sergi Valero

Música



Sergi Valero

sergi@lescarolines.com

Concertar cita


Rafael Santibáñez

Educació Plàstica i Visual



Rafael Santibáñez

rafa@lescarolines.com

Concertar cita


Aina Soler

Psicopedagoga i Orientadora



Aina Soler

aina@lescarolines.com

Concertar cita


Piedad Alonso

Psicòloga



Piedad Alonso

piedad@lescarolines.com

Concertar cita

CALENDARIS DE CLASSES

abril 2021

Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30