Primària

ABP

ART

EDUCACIÓ EMOCIONAL

COOPERATIU

OBN

ACTIVITAT FÍSICA

PROJECTES EUROPEUS

TERTÚLIES

Resum Educació Primària

L’etapa d’educació primària comprén des dels 6 fins als 12 anys. En aquestes edats, nosaltres, els i les mestres guiem als infants en el seu camí cap a una major autonomia i coneixement de si mateixos. Acompanyem als menuts i menudes no sols en l’assoliment de continguts bàsics, sinó també en el seu creixement personal, amb l’objectiu de què estiguen preparats per a poder afrontar la seua vida amb una actitud crítica, reflexiva i empàtica. Al llarg dels darrers cursos hem anat creant una línia metodològica basada en l’aprenentatge per projectes, en la metodologia OBN, en les tertúlies dialògiques…,en la importància del diàleg assembleari, en les relacions entre iguals i en l’expressió de sentiments i l’educació emocional.

Projecte Educatiu

MODEL D’EDUCACIÓ EMOCIONAL

A Les Carolines, ajudem tots els infants a què puguen convertir-se en adults equilibrats, saludables i, per descomptat, feliços. Amb ells i elles identifiquem i gestionem tota mena d’emocions, tant les pròpies com les alienes per desenvolupar la intel·ligència emocional. Perquè l’infant aprenga a estimar i a respectar, és necessari que siguen i se senten estimats i respectats. A través de l’estima aprenen a valorar i a estimar tant als altres com a si mateixos.

En tota l’etapa de primària hi ha establertes dues sessions dedicades a l’assemblea i a l’acció tutorial per ser un espai de conversa al voltant d’aquells aspectes sobre la convivència del grup i de l’organització de l’aula. Tot l’alumnat ha de tenir veu, per aquesta raó, utilitzem la bústia de l’assemblea, el cartell “Parlem?”, l’espai per a precs i/o suggeriments, el cartell de protagonista… Fugim de convertir aquest moment en un bolcat de queixes i crítiques exclusivament, fomentant que l’alumnat siga capaç d’agrair i felicitar, també, a companyes i companys.

En els grups d’alumnat més grans, la gestió d’aquestes sessions té formalitat amb ordre del dia, moderador o moderadora, acords… a més es treballen aspectes més específics (diversitat, inclusió, igualtat, convivència…), en funció de la necessitat del grup.

Per altra banda, si es considera oportú, qualsevol altra sessió es pot convertir en un moment d’assemblea per tractar els conflictes puntuals o altres assumptes socials o emocionals del grup. Perquè com més aviat, millor.

MODEL BASAT EN LA DIVERSITAT I LA INCLUSIÓ

METODOLOGIES ACTIVES

Equip de Primària



Gloria Gil

Cap d'Estudis



Gloria Gil

gloria@lescarolines.com

Concertar cita


Vicent Devís

Primer de Primària



Vicent Devís

vicent@lescarolines.com

Concertar cita


Raquel Navarro

Primer de Primària



Raquel Navarro

raquel@lescarolines.com

Concertar cita


Silvia Llop

Segon de Primària



Silvia Llop

silvia@lescarolines.com

Concertar cita


Verónica Silvestre

Segon de Primària



Verónica Silvestre

veronica@lescarolines.com

Concertar cita


Carles García

Tercer de Primària



Carles García

carles@lescarolines.com

Concertar cita


Joan Tormo

Tercer de Primària



Joan Tormo

joan@lescarolines.com

Concertar cita


Gema Rivas

Quart de Primària



Gema Rivas

gema@lescarolines.com

Concertar cita


Alba Polit

Quart de Primària



Alba Polit

albapolit@lescarolines.com

Concertar cita


Júlia Pérez

Cinqué de Primària



Júlia Pérez

julia@lescarolines.com

Concertar cita


Arantxa Carretero

Cinqué de Primària



Arantxa Carretero

arantxa@lescarolines.com

Concertar cita


Jose Aguilar

Sisé de Primària



Jose Aguilar

jose@lescarolines.com

Concertar cita


Joan Clausell

Sisé de Primària



Joan Clausell

joanclausell@lescarolines.com

Concertar cita


Christian García

Música



Christian García

christian@lescarolines.com

Concertar cita


Vicky Olivares

Anglés



Vicky Olivares

vicky@lescarolines.com

Concertar cita


Lourdes Úbeda

Psicopedagoga Terapèutica



Lourdes Úbeda

lourdes@lescarolines.com

Concertar cita


Tania Elorza

Anglés



Tania Elorza

tania@lescarolines.com

Concertar cita


Maria Romero

Logopeda



Maria Romero

mariaromero@lescarolines.com

Concertar cita


Enric Coscollar

Educació Física



Enric Coscollar

enric@lescarolines.com

Concertar cita


Piedad Alonso

Psicòloga



Piedad Alonso

piedad@lescarolines.com

Concertar cita