Últimes places per a Infantil 1 i 2 Anys!!

Passat 22 d'octubre, en ser el quart dilluns del mes, tal i com ens aconsella l'Associació Internacional de Biblioteques Escolars, a la nostra Escola férem un acte per tal de donar-li a la Lectura i a la Biblioteca de la nostra Escola, el reconeixement que es mereixen.

Aquest tipus de celebracions es fan en les escoles d'arreu del món, tant a l'Hemisferi Nord com al del Sud des del 18 d'octubre de 1999, dia en que es va commemorar per primera vegada.

Així, nosaltres- alumnat, professorat i personal del PAS- després de recordar per què ens reuníem, per què d'aquesta data i qui va decidir aquest tipus de commemoració, vàrem seure al terra i llegirem en silenci, de forma individual, uns 10 minuts. Un plaer fantàstic.

Les Bibliotecàries.

diabiblioteca1

diabiblioteca2

diabiblioteca3

diabiblioteca4